Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlanie postów z czerwiec, 2010

Przystanek sto czterdziesty ósmy

Ponieważ w oczekiwaniu na zakupione na allegro odczyniki, które "szły" do mnie jakoś wyjątkowo długo, odczuwałam nieodpartą potrzebę popełnienia kolejnego szalonego eksperymentu, nabyłam drogą kupna kilka chemicznych barwników do tkanin (oczywiście do dziś żałuję że nie kupiłam w Lądku sobie zestawu barwników Ashforda, tak jak Ela).

No i wypróbowałam je sobie, zamiast na białej, na jednej z moich na żółto pofarbowanych czesanek, bo oczywiście nie mogę nic zrobić w normalny, prosty sposób, muszę zawsze sobie trochę przekombinować.

Użyłam fioletu, brązu i turkusu. Chyba widać ? ;)))

No wiem, wiem, powinnam była farbować białą czesankę a nie juz ufarbowaną, ale sami wiecie, niektórzy ludzie już tak mają, że muszą sami wypróbować na sobie różne głupie pomysły, bo inaczej nie uwierzą że są one rzeczywiście do niczego. Ja tak właśnie mam, niestety.

Kolor tak naprawdę jest o wiele ciemniejszy, fotkę zrobiłam w pełnym słońcu więc wydaje się że jest znośny. Nie jest. Jest ciemny i dzi…

Przystanek sto czterdziesty siódmy

Ja oczywiście dalej walczę z kolorami :)
.
Po wyschnięciu, kurkumowo - kawowo - herbaciana czesanka wygląda mniej więcej tak ("mniej więcej", bo aparat niestety przekłamuje nieco kolory)
..
a tu w towarzystwie czesanki "czysto herbacianej" (ta na dole).
.


.
Jak widać, różnica odcieni jest niewielka, efekt w sumie daleki od tego co bym chciała osiągnąć, no ale są to w końcu moje farbiarskie początki, wiem że muszę być cierpliwa :)
.

Z cierpliwością co prawda u mnie nienajlepiej, ale nadrabiam uporem, bo uparta jestem jak mało kto!..
.
Od razu sobie spróbowałam ukręcić herbacianą wełenkę i oto jak wyszła:
.
.No nic, marzą mi się kolorki ciemniejsze, będę eksperymentować dalej. W kolejce czeka cała specjalnie kupiona paczka kawy, łupiny cebuli, buraki po raz drugi, oraz parę innych pomysłów. Mam czas, nie spieszę się, wszystkiego zdążę spróbować. . Tymczasem, w oczekiwaniu na zakupione na allegro utrwalacze, wpadłam dziś na pomysł wykorzystania papryki mielonej, ostrej jakby kto pyta…